Metafory Rzeczywistości 2014 – werdykt

Dramat Oblężenie autorstwa Piotra Rowickiego zwyciężył w VII edycji konkursu „Metafory Rzeczywistości”. Rywalizację dramatopisarzy rozstrzygnięto  7 września 2014 roku w Poznaniu. Na organizowany przez Teatr Polski konkurs nadesłano prawie 200 tekstów.

Oblężenie zdobyło również nagrodę publiczności. Wyróżnienie przyznawane przez dziennikarzy trafiło do Piotra Domalewskiego, autora dramatu Pięć metrów kwadratowych.

6 i 7 września odbyły się sceniczne czytania sztuk, które trafiły do finału konkursu. Zwycięski dramat zostanie wystawiony w Teatrze Polskim.

Jak powiedział PAP dyrektor Teatru Polskiego Paweł Szkotak, poziom VII edycji „Metafor Rzeczywistości” był bardzo wyrównany. – Dramat Piotra Rowickiego i jego sceniczna prezentacja zaproponowana przez Joannę Zdradę-Biel, z bardzo ciekawymi zalążkami ról w wykonaniu aktorów, wydały się nam najbardziej interesującą propozycją tegorocznego konkursu – powiedział Szkotak, który był członkiem jury.

Oblężenie opowiada o toksycznej relacji matki i syna – misjonarza, który wraca do kraju oskarżony o pedofilię. Dramat koncentruje się na tym, co dzieje się między nimi w sytuacji oskarżeń i najazdu dziennikarzy. Jak przyznaje autor, Oblężenie oparte jest o historię polskiego księdza, który pracował na Dominikanie.

Piotr Rowicki był laureatem głównej nagrody i nagrody publiczności w konkursie w 2010 roku, dwa lata wcześniej jego tekst zdobył wyróżnienie.

Źródło: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/188353.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>