Metafory Rzeczywistości 2014

Organizowane przez Teatr Polski w Poznaniu Metafory Rzeczywistości to jeden z najważniejszych polskich konkursów dramaturgicznych, którego nadrzędnym celem jest promowanie współczesnej polskiej dramaturgii.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy.

Podczas pierwszego etapu autorzy zgłaszają własne, wcześniej niepublikowane i niewystawiane dramaty. Termin nadsyłania dramatów upływa 31 maja 2014. Jury w składzie: prof. dr hab. Przemysław Czapliński (literaturoznawca), Łukasz Drewniak (krytyk teatralny), Paweł Szkotak (reżyser, Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu) spośród nadesłanych utworów wybierze trzy dramaty.

Drugim etapem projektu jest przystosowanie wybranych tekstów do wymogów sceny. Dla autorów jest to pierwsza okazja do obserwacji, w jaki sposób ich dramaty funkcjonują na scenie i jakimi środkami posługują się reżyserzy i aktorzy, przekładając teksty na język teatru. Ten etap zrealizowany zostanie na początku września 2014 r. Do udziału w nim zaproszeni zostaną aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu oraz wybrani przez Dyrekcję Teatru reżyserzy.

Etap trzeci polega na zaprezentowaniu dramatów w formie czytań scenicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu 6 i 7 września 2014. Postępowanie konkursowe zakończy się 7 września. Na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu autorzy i reżyserzy wezmą udział w dyskusji, której celem będzie omówienie i analiza efektów pracy artystów. Następnie odbędzie się głosowanie i przyznanie trzech nagród pieniężnych: nagrody głównej (25000 zł), nagrody dziennikarzy (5000 zł) oraz nagrody publiczności (5000 zł).

Teatr Polski w Poznaniu zakłada możliwość skierowania najlepszego tekstu do pełnej realizacji scenicznej. Prapremiera spektaklu odbędzie się w sezonie artystycznym 2014/2015.

Więcej szczegółów pod adresem: http://teatr-polski.pl/pages,details,59,metafory-rzeczywistosci.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>