Rozpoznane. Przedstawione. Nazwane. Świat (w) polskiej dramaturgii najnowszej

Instytut Badań Literackich PAN
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA KONFERENCJĘ

Rozpoznane. Przedstawione. Nazwane. Świat (w) polskiej dramaturgii najnowszej

Z dzisiejszej perspektywy widać wyraźnie, że polski dramat współczesny nie podąża wyłącznie duktem publicystyki politycznej – przeciwnie, coraz odważniej zapuszcza się na tereny eksplorowane raczej przez poezję i filozofię. Teksty dramatyczne wypracowują własny, oryginalny język komunikacji i ekspresji, zaś ich twórcy coraz odważniej zdradzają ambicje pisarskie sensu stricte, częstokroć dążąc do ustanowienia swojego miejsca nie tylko w świecie teatru, ale i literatury. Obecność tekstu dramatycznego, traktowanego jako wypowiedź autorska, wyraźnie wzrasta, czemu nie towarzyszy wszakże adekwatna refleksja na jego temat. Pytanie o to, w jaki sposób współczesny dramatopisarz staje się współczesnym pisarzem stało się punktem wyjścia do refleksji na temat obrazu świata w najnowszej polskiej dramaturgii.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 27-28 maja 2015 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Dewajtis 5, Stary Budynek, sala 052, g. 11.00) i w Instytucie Badań Literackich PAN (ul. Nowy Świat 72, Pałac Staszica, s. 144, g. 10.00).

Zapraszamy!

Świat (w) polskiej dramaturgii najnowszej. Konferencja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>