„Walizka” – czytanie performatywne, Teatr Collegium Nobilium, Warszawa

11 maja 2015 r. o godz. 19.00 w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium przy ul.  Miodowej 22/24 odbędzie się czytanie performatywne dramatu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk Walizka.

reżyseria – Ewa Małecki
dramaturgia – Krystyna Berkan
przestrzeń sceniczna – Maciej Czuchryta
muzyka – Grzegorz Łapiński

obsada:

Narrator – Kacper Burda
Automatyczna Sekretarka/ Żaklin – Julia Łukowiak
Fransua Żako – Adam Machalica
Przewodniczka – Martyna Trawczyńska
Poeta – Maciej Cymorek
Pantofelnik – Szymon Roszak

Walizka to dramat o poszukiwaniu tożsamości. Główny bohater, Fransua, żyje odcięty od bolesnych wspomnień do czasu, gdy znajduje w Muzeum Zagłady walizkę swojego ojca. Świadomość tego, że jest synem Żyda zamordowanego w Auschwitz sprawia, że Fransua rozpoczyna podróż w głąb samego siebie.
Co dzieje się z człowiekiem, gdy ten decyduje się skonfrontować z prawdą? Czy rozdrapanie zabliźnionych ran pozwala na wyzwolenie się z traumy? W jakim stopniu świadomość przeszłości wpływa na naszą teraźniejszość?
Za historią niepewnego własnej tożsamości człowieka kryje się również refleksja nad problemem pamięci społecznej.

Małgorzata Sikorska-Miszczuk (1964) jest jedną z najwybitniejszych przedstawicielek współczesnej polskiej dramaturgii. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim, a także Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi. Autorka dramatów i scenariuszy. Zadebiutowała dramatem Psychoterapia dla psów i kobiet (2004). Jest autorką sztuk: Szajba, Śmierć Człowieka-Wiewiórki, Burmistrz, Człowiek z Polski w czekoladzie, Zaginiona Czechosłowacja, Żelazna Kurtyna, Koniec świata, MadonnaNiezwykła podróż Pana Wieszaka i inne.

Po czytaniu odbędzie się debata z udziałem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.
Prowadzenie debaty: Karolina Kowalczyk, Kamila Smętkowska.

11 maja godz. 19.00, Sala im. Jana Kreczmara

wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>